ﺳﻪشنبه، 30 دی 1399          
    آموزش » پارسی‌نامه
پارسی‌نامه

فایل صوتی مجله

معرفی پارسی‌نامه

مجله‌ی فرهنگی- ادبی «پارسی‌نامه» ویژه‌ی فارسی‌آموزان در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) تهیه و تدوین گردیده است. این فصل‌نامه اولین نشریه‌‌ در ایران است که مخاطبِ آن تنها فارسی‌آموزان خارجی هستند.

ویژگی‌هایی این مجله عبارتند از:

  • سطح‌بندیِ محتوا

مطالب در سه سطحِ مقدماتی، میانی و پیشرفته ارائه شده است تا همه‌ی فارسی‌آموزان بتوانند از آن بهره‌ی لازم را ببرند.

  • تنوعِ مطالب

مخاطبان با مطالب متنوع با فرهنگ ایران و زبان فارسی به‌خوبی آشنا می‌شوند. این مطالب شاملِ ایران‌شناسی، شعر، داستان، اخبار، آشپزی، ورزش، سرگرمی و ... است. همچنین، معرفی کتاب و نرم‌افزارهایی که به فارسی‌آموزان کمک می‌کند تا با زبان و فرهنگ ایران آشنا شوند از بخش‌های دیگرِ این نشریه است.

  • سرگرم ساختنِ مخاطب

یکی از بخش‌های این نشریه، بخشِ سرگرمی است که شاملِ جدول، چیستان و لطیفه است.

  • تعاملی بودن

این مجله تعاملی است به این معنا که مخاطبان می‌توانند پاسخ‌های خود را در بخش سرگرمی یا تمرین‌ها به ایمیل یا اینستاگرامِ مجله بفرستند. این بخش‌ها در مجله مشخص شده‌اند.

  • تمرین‌هایِ متنوع

برای آموزش زبان فارسی تمرین‌های گوناگونی طراحی شده است. برای مثال، در بخش دستور یا واژه ابتدا بخشی تدریس می‌شود و سپس تمرین‌های متناسب با درس آمده است تا به تثبیتِ محتوا کمک کند.

  • توجه و استفاده از نوشته‌های فارسی‌آموزان

در این نشریه فارسی‌آموزان می‌توانند نوشته‌های خود را به ایمیل مجله ارسال کنند و آن را با اسم خود به چاپ برسانند. این قسمت با عنوانِ قلمِ فارسی‌آموزان، بخشِ ثابتِ نشریه خواهد بود.

این مجله به دو صورت چاپی و الکترونیک در اختیار فارسی‌آموزان قرار گرفته است. علاقمندان می‌توانند برای تهیه‌ی نسخه‌ی چاپی با مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) تماس بگیرند و برای تهیه‌ی نسخه‌ی الکترونیک به سایت «طاقچه» مراجعه نمایند. شایانِ ذکر است که نسخه‌ی الکترونیک تنها از طریقِ نرم‌افزار طاقچه و روی تلفنِ همراه قابلِ خواندن است.

راهنمای تهیه نسخه‌ی الکترونیک در سایت مرکز، از این صفحه قابل دریافت است.

parsiname.magazine@gmail.com

 

parsiname.magazine

دریافت راهنمای استفاده از اپ طاقچه

 

 مجله فرهنگی-ادبی پارسی‌نامه، شماره 1، پاییز 1398