شنبه، 9 بهمن 1400          
    آموزش » آموزش مجازی
آموزش مجازی

معرفی مرکز آموزش مجازی زبان فارسی دانشگاه الزهرا (س)

مرکز آموزش مجازی زبان فارسی دانشگاه الزهرا (س) از اردیبهشت 1396 فعالیت خود را آغاز نموده است و تاکنون زبان‌آموزانی از کشورهای آلمان، عراق، روسیه و ... داشته است. آموزش مجازی از طریق سایت آموزش‌های مجازی دانشگاه الزهرا (س) به آدرس lms.alzahra.ac.ir ارائه می‌شود و کلاس‌ها در محیط Adobe Connect برگزار می‌گردد. زبان‌آموزان برای استفاده از سیستم مجازی، نیاز به مهارت خاص کامپیوتری و تجهیزات فنی پیشرفته‌ای ندارند و نکات لازم پیش از کلاس به دانشجویان آموزش داده می‌شود. کلاس‌های مجازی از نظر روش‌های تدریس، سطح علمی و مهارت‌های حرفه‌ای مدرسان، منابع آموزشی چندرسانه‌ای، دسترسی به امکانات کلاسی نظیر تخته کلاس، حل تمرین، تعامل با مدرس و سایر فارسی‌آموزان، مشارکت در فعالیت‌های کلاسی و ... کاملا مشابه کلاس‌های حضوری و با همان کیفیت برگزار می‌شوند. دوره‌های زبان فارسیِ عمومی در سطوح مقدماتی، میانی و پیشرفته برگزار می‌شود. همچنین زبان‌آموزان می‌توانند در دوره‌های دیگری که در مرکز ارائه می‌شود نیز شرکت نمایند. این دوره‌ها شامل زبان فارسی با اهداف ویژه، خواندن متون مطبوعاتی، نامه‌نگاری، کلاس های تک‌مهارتی و یا دوره‌های آموزشی ویژه به پیشنهاد متقاضیان می‌باشد.

منابع اصلی تدریس

-       کتاب‌های پارسا، نگارا، خوانا و رسا


      مراحل ثبت‌نام

علاقمندان می‌توانند مدارک لازم جهت ثبت‌نام را به ایمیل مرکز به آدرس ictp@alzahra.ac.ir ارسال نمایند. پس از بررسی مدارک، برای این افراد نام کاربری و رمز عبور صادر خواهد شد. در صورت نیاز، داوطلبان ابتدا در آزمون تعیین سطح به صورت آنلاین شرکت می‌نمایند و پس از مشخص شدن سطح آنها، کلاس‌ها برگزار می‌گردد. ساعت و روز کلاس‌ها تا حد امکان بنا بر درخواست داوطلبان تعیین می‌گردد.

 آزمون‌های پایان ترم به صورت آنلاین برگزار می‌شود. پس از اتمام دوره‌ها، زبان‌آموزان دوره‌های مجازی گواهی معتبر از دانشگاه الزهرا (س) دریافت می‌نمایند. برای اطلاع از طول دوره‌ها، افراد می‌توانند به بخش دوره‌های آموزش زبان فارسی مراجعه نمایند.

زبان‌آموزانی که تمایل دارند کلاس‌های مرکز را مشاهده نمایند می‌توانند با استفاده از نام کاربری و رمز عبور زیر وارد سایت مجازی دانشگاه شده و سپس با کلیک روی درس «آزفا 1» وارد یکی از کلاس‌های مرکز شوند:

نام کاربری: test

رمز عبور: 1234tp!TP

 علاقمندان می‌توانند فایل تصویری ضبط‌ شده از کلاس‌های مرکز را نیز مشاهده نمایند.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه الزهرا (س) کلیک کنید