اخبار مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی

جستجو اخبار

اخبار مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
21
چکیده: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه الزهرا (آزفا) اعلام کرد: ثبت نام دوره‌های جدید آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان جهت متقاضیان کلیه کشورها برای آموزش حضوری و مجازی زبان فارسی از 30 آذرماه 1398 آغاز می‌شود.
28
برگزاری نخستین دوره‌‌ی کارگاه کاربرد فناوری در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: نخستین دوره‌ی‌ کارگاه کاربرد فناوری در آموزش زبان فارسی در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) در روزهای 22، 23 و 24 تیر ماه 1398 برگزار شد. در این کارگاه سه‌روزه، شرکت‌کنندگان که از دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های آموزش زبان فارسی، زبان‌شناسی و ادبیات فارسی بودند، با سه حوزه‌ی کلاس‌های آنلاین، آزمون‌ه... ادامه »
16
برگزاری نخستین دوره کارگاه کاربرد فناوری در آموزش زبان فارسی
چکیده: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان  کارگاه کاربرد فناوری در آموزش زبان فارسی در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه به تاریخ 22/4/98، 23/4/98، 24/4/98 برگزار می‌نماید. این کارگاه از ساعت8:30  تا 12:30 به مدت 4 ساعت ... ادامه »
17
برگزاری جشن روز معلم در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: جشن روز معلم با حضور مدیریت مرکز آزفای دانشگاه الزهرا، دکتر فرهاد ساسانی و مدرسان و کارشناسان در روز یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 برگزار شد. در این دورهمیِ دوستانه، مدیر مرکز و مدرسان ابتدا پیرامون برخی از مسائل مرکز صحبت نمودند. سپس، دکتر ساسانی ضمن بیان تجربه‌های خود در زمینه آموزش فارسی به دانشجویان برزیلی در طول مدت اعزام خود به کشور برزیل، علا... ادامه »
19
برگزاری کلاس داستان‌خوانی ویژه فارسی‌آموزان در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مرکز آزفای دانشگاه الزهرا در نظر دارد برای فارسی‌آموزان سطوح میانی و پیشرفته کلاس داستان‌خوانی با عنوان «داستان‌دوستان» برگزار نماید. فارسی‌آموزان مراکز دیگر آزفا نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند. مهلت ثبت‌نام: تا 25 فروردین 1398 (14 آوریل 2019) تاریخ شروع کلاس: 26 فروردین 1398(15 آوریل 2019) روز و س... ادامه »
19
برگزاری جشن نوروز 1398 در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: جشن نوروز 1398 در واپسین روزهای سال 1397 در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد. در این جشن که مدیر، کارشناسان، مدرسان و فارسی‌آموزان مرکز حضور داشتند، برنامه‌های متنوعی اجرا شد تا جشن باستانی نوروز به‌خوبی معرفی گردد. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به اجرای موسیقی سنتی نوروز، معرفی هفت‌سین توسط فارسی‌آموزان و ... ادامه »
06
برگزاری کارگاه آموزش نرم‌افزار پابلیشر
چکیده: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان با همکاری انجمن علمی زبان شناسی دانشگاه الزهرا (س) کارگاه یک روزه به‌منظور « آموزش ساخت پوسترهای تبلیغاتی، آگهی‌های اطلاع‌رسانی، تبدیل فرمت‌های عکس، افکت‌های تصویر» در روز سه شنبه به تاریخ 14/12/97 برگزار می‌نماید. این کارگاه از ساعت 10 تا 13 در ... ادامه »
28
برگزاری نخستین دوره فشرده تربیت مدرس آموزش زبان فارسی در مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: نخستین دوره فشرده تربیت مدرس آموزش زبان فارسی در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا در بهمن ماه 1397 برگزار شد. در این دوره، طی 8 روز و در طول 4 هفته، 8 کارگاه با موضوع‌های مختلف و مرتبط با آموزش زبان فارسی با تدریس استادان متخصص در هر یک از حوزه‌ها برگزار شد. 3 کارگاه اصول و روش تدریس زبان، اصول مدیریت کلاس و آموزش مهارت خواندن و درک مطلب با تدری... ادامه »
09
دوره آموزش فارسی گفتاری به کمک فیلم در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س) به‌منظور «آموزش فارسی گفتاری به کمک فیلم» یک دوره کوتاه‌مدت از تاریخ 97/11/16 تا 97/12/14 برگزار می‌نماید. این کلاس سه‌شنبه‌ها از ساعت 1 تا 3 بعدازظهر و در طی 5 جلسه در دانشگاه الزهرا تشکیل می‌شود. در این دوره، فارسی گفتاری به ... ادامه »
08
تور کتابخانه‌گردی برای فارسی‌آموزان مرکز آزفا
چکیده: روز یکشنبه مورخ 7/11/97، تور کتابخانه‌گردی به منظور آشنایی فارسی‌آموزان مرکز آزفا برگزار گردید. در این بازدید که به همراه مدرسان و مدیر گرامی مرکز انجام گرفت با استقبال فارسی‌آموزان روبه‌رو شد. کارشناسان کتابخانه ضمن خوشامدگویی، توضیحاتی را در خصوص منابع و کتاب ‎های موجود در کتابخانه ارائه نمودند. فارسی‌آموزان نیز ضمن ... ادامه »
29
نخستین دوره فشرده تربیت مدرس در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س) نخستین دوره فشرده تربیت مدرس‌ آموزش زبان فارسی را از تاریخ 1397/11/3 تا 1397/11/25 برگزار می‌نماید. برای اطلاع از برنامه، زمان ثبت‌نام و شهریه کارگاه‌ها فایل برنامه را دریافت کنید: برنامه دوره فشرده تربیت مدرس مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
06
برگزاری مراسم جشن یلدا در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) با حضور فارسی‌آموزان و مدرسان مرکز
چکیده: در روز چهارشنبه 28/9/1397 مراسم جشن یلدا در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد. در این مراسم که دکتر ساسانی، مدیر مرکز، دکتر کریمی، مدیر پیشین مرکز و جمعی از مدرسان و فارسی‌آموزان حضور داشتند، مراسم یلدای ایرانی معرفی شد. تفأل به دیوان حافظ، شاهنامه‌خوانی، نقالی و گفتگوی دوستانه با مدیر مرکز همراه با پذیرایی مخصوص شب یلدا از جمله برن... ادامه »
04
مراسم تودیع و معارفه مدیریت آزفا در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مراسم تودیع و معارفه مدیریت مرکز آموزش زبان فارسی، روز چهارشنبه 1397/9/28 در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد. در این مراسم، پس از برگزاری جشن یلدا که با حضور دکتر ساسانی، مدیر جدید این مرکز، دکتر کریمی، مدیر پیشین مرکز و کارشناسان، مدرسان و فارسی‌آموزان انجام گرفت، ضمن خوشامدگویی به دکتر ساسانی، از زحمات دکتر کریمی قدردانی شد. در این... ادامه »
27
مراسم تودیع و معارفه مدیریت آزفا توسط ریاست محترم دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: در روز یکشنبه مورخ 1397/9/18 طی مراسمی که در دفتر ریاست محترم دانشگاه الزهرا (س)، سرکار خانم دکتر ملانظری برگزار شد، جناب آقای دکتر فرهاد ساسانی به مدیریت مرکز آزفای دانشگاه منصوب شد. در این مراسم از زحمات مدیر پیشین این مرکز، سرکار خانم دکتر خدیجه کریمی تقدیر شد. دکتر کریمی نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و شرایط مرکز آزفا و فعالیت‌های انجام&zw... ادامه »
03
معارفه فارسی‌آموزان ورودی جدید مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) به مناسبت میلاد پیامبر اسلام
چکیده: در ایام خجسته زادروز پیامبر نور و مهربانی، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، دیدار صمیمی به همین مناسبت و نیز به‌منظور معارفه فارسی‌آموزان ورودی جدید مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) در روز چهارشنبه مورخ 97/8/30 برگزار شد. در این دیدار، خانم دکتر کریمی، مدیر مرکز آزفا، ضمن خوشامدگویی به فارسی‌آموزان و معرفی اهداف و برنامه&z... ادامه »
20
حضور مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) در دومین نشست مراکز دانشگاهی فعال در زمینه آموزش زبان فارسی
چکیده: در روز دوشنبه مورخ 1397/5/14 دومین نشست مراکز دانشگاهی فعال در زمینه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در مؤسسه لغت‌نامه و آموزش زبان فارسی دهخدا برگزار گردید که طی آن مسائل و مشکلات موجود در حوزه آموزش زبان فارسی و همچنین برگزاری آزمون سامفا (آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه که با... ادامه »
04
آموزش حضوری و مجازی دوره‌های تابستانی در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا
چکیده: مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهراء (س) از متقاضیان و علاقمندان زبان فارسی عمومی دعوت می‌نماید تا در دوره‌های تابستانی آموزش زبان فارسی به صورت حضوری و مجازی ثبت‌نام نمایند. دوره‌های حضوری در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته به صورت فشرده و از تاریخ 1397/04/16 تا 1397/06/06 (7 جولای 2018 تا 28 آگوست... ادامه »
12
ملاقات شیعه‌شناس و دین‌پژوه دانشگاه تورنتو با مدیر مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۷/۳/۸ استاد الهیات دانشگاه تورنتو و استاد موسسه مطالعات ابراهیمی دانشگاه دالاس، پروفسور کرت اندرس ریچاردسن با مدیر مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) دیدار کرد. در این دیدار، دکتر ریچاردسن ضمن تشریح فعالیت‌های خود در زمینه دین‌پژوهی و همکاری با گروه‌های مختلف پژوهشی در دانشگاه‌های مختلف، خواستار همکاری و... ادامه »
27
برگزاری مراسم بزرگداشت روز فردوسی و زبان فارسی در رادیو ایران با حضور فارسی‌آموزان مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: در روز بزرگداشت شاعر حماسه‌سرای ایران، فردوسی و گرامیداشت زبان فارسی در تاریخ 25 اردیبهشت ماه مراسمی باشکوه در رادیو ایران برگزار گردید که طی آن استادان زبان فارسی و علاقمندان به این زبان گرد هم آمدند. در این مراسم آقای دکتر حداد عادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز حضور داشتند. ایشان به وجود موانعی چند در اجرای قانون منع استفاده از واژه&... ادامه »
27
حضور فارسی‌آموزان مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) در مراسم بزرگداشت فردوسی و زبان فارسی در باغ کتاب تهران
چکیده: در تاریخ 25 اردیبهشت ماه، مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی از سوی فرهنگستان زبان و ادب فارسی در باغ کتاب تهران برگزار شد. در این مراسم جمعی از علاقمندان و استادان زبان فارسی و همچنین، فارسی‌آموزان مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) حضور داشتند. در ابتدای این برنامه، دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فار... ادامه »
26
بازدید آقای دکتر صدیقی، رییس سازمان امور دانشجویان از مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: در روز چهارشنبه مورخ 1397/2/19 آقای دکتر مجتبی صدیقی، رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) بازدید نمودند. در این دیدار که با هدف اعطای مجوز رسمی پذیرش فارسی‌آموزان بورسیه و غیربورسیه به این مرکز صورت گرفت، دفتر مرکزی آزفای دانشگاه الزهرا (س) نیز افتتاح گردید. در ابتدای این مراسم که با حضور دک... ادامه »
26
دیدار عضو هیات علمی دانشگاه بانوان لاهور با مدیر مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: دکتر فلیحه کاظمی، استاد زبان و ادبیات فارسی و رییس دپارتمان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بانوان لاهور در تاریخ 1397/2/19 با حضور در مرکز آزفای الزهرا (س) با دکتر کریمی دیدار کردند. در این دیدار که به دعوت مدیر مرکز آزفا به عمل آمد، درباره ایجاد زمینه‌های مختلف برای همکاری‌های دو دانشگاه بحث و تبادل نظر شد. در این نشست آقای دکتر جوانی، معاو... ادامه »
15
برگزاری مراسم روز معلم در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مراسم روز معلم در تاریخ 11 اردیبهشت 97 در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) با حضور مدیر، کارشناسان و مدرسان این مرکز برگزار گردید. در این مراسم دکتر کریمی، ضمن تقدیر از تلاش‌های مدرسان در طی دو سال فعالیت‌ مرکز، در جلسه‌ای دوستانه درباره برنامه‌های آتی توضیحاتی را بیان نمودند و با مدرسان به تبادل نظر پرداختند. همچنین، در این جلسه ب... ادامه »
09
ثبت‌نام دوره‌های آموزش فارسی گفتاری در تابستان 1397
چکیده: به اطلاع می‌رساند مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهراء (س) در نظر دارد دوره‌های آموزش فارسی گفتاری را در تابستان 1397 برگزار ‌نماید. در این دوره زبان‌آموزان از طریق خط آوانگار فارسی و همچنین از طریق فایل‌های شنیداری به یادگیری زبان فارسی می‌پردازند. به این ترتیب، زبان‌آموزان می‌توانند... ادامه »
08
ثبت‌نام در دوره‌های تابستانی آموزش زبان فارسی به صورت حضوری و مجازی
چکیده: مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهراء (س) از متقاضیان و علاقمندان زبان فارسی عمومی دعوت می‌نماید تا در دوره‌های تابستانی آموزش زبان فارسی به صورت حضوری و مجازی ثبت‌نام نمایند. این دوره‌ها در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند در دروه‌های کوتاه‌مدت یا بل... ادامه »
03
بازدید نمایندگان بنیاد سعدی از مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: در روز دوشنبه مورخ 1397/01/27 نمایندگانی از بنیاد سعدی از مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) بازدید کردند. در این دیدار دکتر نجار، مدیر امور آموزشی بنیاد سعدی به همراه آقای احمدی، رییس اداره امور فارسی‌آموزان بنیاد سعدی طی جلسه‌ای با حضور دکتر کریمی، مدیر مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) و دکتر جوانی، معاون بین‌الملل دانشگاه در مورد امکانات ... ادامه »
29
اجرای مراسم جشن نوروز در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مراسم جشن نوروز ویژه فارسی‌آموزان بین‌المللی در روز شنبه مورخ 26 اسفند 1396 در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه الزهرا (س) با حضور مدیر و مدرسان مرکز و تعدادی از زبان‌آموزان برگزار شد. در این مراسم ابتدا دکتر خدیجه کریمی علویجه، مدیر محترم مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)، ضمن خوشامدگویی و تبریک نوروز به حاضران، درباره نوروز و اهمیت آ... ادامه »
29
بازدید فارسی‌آموزان مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) از موزه ملی ایران
چکیده: دانشجویان دوره پیشرفته مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)، در تاریخ دوشنبه 28 اسفند از موزه ملی ایران بازدید کردند. این بازدید به ترتیب در سه بخش بازدید از گنجینه موزه لوور که به تازگی به ایران آورده شده است، بازدید از موزه دوران اسلامی و در انتها بازدید از موزه ایران باستان در داخل مجموعه موزه ملی انجام شد
21
برگزاری چهارمین گردهمایی مراکز فعال آموزش زبان فارسی در بنیاد سعدی
چکیده: چهارمین گردهمایی مراکز فعال آموزش زبان فارسی در تاریخ 96/10/17 در بنیاد سعدی با حضور نمایندگان این مراکز و مدیر و معاونان بنیاد سعدی برگزار شد. در این مراسم دکتر کریمی مدیر مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه الزهرا نیز حضور داشتند. دکتر حداد عادل در ابتدای این نشست، هدف بنیاد سعدی را از برگزاری این گردهمایی «آشنایی موسسه¬‌های فعال در آ... ادامه »
12
برگزاری کارگاه آموزش ادوبی کانکت در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مرکز آزفای دانشگاه الزهرا اولین کارگاه آموزش مجازی خود را با استفاده از ادوبی کانکت (Adobe Connect) در تاریخ 1396/10/7 برگزار نمود. این کارگاه به منظور آشنایی و آمادگی هر چه بیشتر مدرسان جدید مرکز با نحوه برگزاری کلاس‌ها و تدریس به صورت آنلاین بود. با توجه به اهمیت جهانی و استفاده روزافزون از فناوری‌های الکترونیکی جهت ارتقاء امر آموزش، مر... ادامه »
27
اولین دوره آموزش مجازی خواندن و درک مفاهیم متون مطبوعاتی
چکیده: مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س) اولین دوره آموزش زبان فارسی خود را در سطح پیشرفته و با تمرکز بر آموزش خواندن و درک مفاهیم متون مطبوعاتی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی برگزار می‌کند. در این دوره که هدف آن ارتقای سطح مهارت خواندن و درک مفاهیم زبان‌آموزان در زمینه متون مطبوعاتی است، زبا... ادامه »
27
برگزاری دوره‌های مجازی آموزش زبان فارسی در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه الزهرا (س) برای آن دسته از زبان‌آموزانی که علاقه‌مند به یادگیری زبان فارسی به صورت غیرحضوری و برخط هستند و یا امکان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند، اقدام به برگزاری دوره‌های مجازی نموده است. اولین دوره آموزش مجازی زبان فارسی در تاریخ 16 خرداد 96 با حضور دو زبان‌آموز از کشور عر... ادامه »
19
برگزاری همایش «بررسی نقش زنان شاعر و نویسنده در ادبیات معاصر ایران»
چکیده: به همت مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه الزهراء (س)، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و موسسه شهر کتاب همایشی با عنوان "بررسی نقش زنان شاعر و نویسنده در ادبیات معاصر ایران" در تاریخ ۱۰ آبان در محل دانشگاه یلدیریم بایزید آنکارا برگزار گردید. در این همایش که به میزبانی دانشگاه یلدیریم بایزید و با همکاری انتشار... ادامه »
17
بازدید هیاتی از دانشگاهیان کشور قزاقستان از دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: در این نشست خانم دکتر غینی ژومادیلووا رئیس مرکز شرق‌شناسی دانشگاه فارابی قزاقستان، دکتر میزاخان الیمبای اف معاون رئیس در امور ارتباطات بین المللی دانشگاه تربیت مدرس قزاقستان، دکتر آیدا التای وا مدیر مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه تربیت این دانشگاه، و ژانل بولاتوا کارشناس ارشد بخش توسعه فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه... ادامه »
15
آغاز ثبت نام دوره های جدید حضوری و مجازی  آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان برای متقاضیان کلیه کشورها
چکیده: مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه الزهرا(س) (آزفا) اعلام کرد: ثبت نام دوره های جدید آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان جهت متقاضیان کلیه کشورها برای آموزش حضوری و مجازی زبان فارسی از ۲۴ آبان آغاز می شود. این مرکز که تا کنون به فارسی آموزانی از کشورهای آلمان، ایتالیا، نوروژ، روسیه، سوریه، عراق و تونس آموزش داده اس... ادامه »
31
بازدید دکتر علیزاده سرپرست اداره کل امور دانشجویان بین‌المللی وزارت علوم از مرکز آزفا
چکیده: آقای دکتر علیزاده سرپرست اداره کل امور دانشجویان بین‌المللی وزارت علوم به همراه خانم شمس رییس اداره سنجش و ارزیابی اداره کل، روز سه‌شنبه مورخ 28 شهریور 1396، از مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س) بازدید به عمل آوردند. در این بازدید که با حضور دکتر کریمی مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فار... ادامه »
26
مراسم اختتامیه اولین دوره دانش‌افزایی دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مراسم اختتامیه اولین دوره دانش‌افزایی دانشگاه الزهرا (س) جهت آموزش زبان فارسی به گروهی از فارسی‌آموزان تونسی در تاریخ 96/6/22 در سالن بانو امین مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا (س) برگزار گردید. این مراسم با حضور خانم دکتر کریمی، مدیر مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، خانم دکتر ملانظری، سرپرس... ادامه »
16
بازدید رئیس دانشگاه الزهرا (س) از کلاسهای اولین دوره دانش افزایی زبان فارسی ویژه دانشگاهیان کشور تونس
چکیده: روز سه شنبه 14 شهریور ریاست دانشگاه الزهرا (س) دکتر مهناز ملانظری، از کلاسهای اولین دوره دانش افزایی زبان فارسی ویژه دانشگاهیان کشور تونس بازدید کردند. همچنین دکتر پریچهر حناچی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی، دکتر عاطفه نوارچی رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی ، دکتر سوسن قهرمانی قاجار رئیس دانشکده ادبیات، دکتر خدیجه کریمی مدیر مرکز آزفا دانش... ادامه »
16
برگزاری نشست فارسی‌آموزان تونسی با معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
چکیده: معاونت بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز دوشنبه 13 شهریور میزبان فارسی‌آموزان تونسی در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات بود. در این نشست آقای دکتر خامه یار معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آقای دکتر رخشنده رئیس مرکز بین‌المللی توسعه همکاری‌های علمی- دانشگاهی، خانم دکتر حناچی مدیر دفتر همکاری‌های ... ادامه »
08
مراسم افتتاحیه اولین دوره دانش‌افزایی مرکز آزفای دانشگاه الزهراء (س)
چکیده: مراسم افتتاحیه اولین دوره دانش‌افزایی مرکز آزفای دانشگاه الزهراء (س) جهت آموزش زبان فارسی به گروهی از فارسی‌آموزان کشور تونس در تاریخ 7/6/96 در سالن دکتر صفارزاده مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه الزهراء (س) برگزار گردید. این مراسم باحضور خانم دکتر کریمی، مدیر مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان؛ خانم دکتر حناچی، مدیر همکاری&zw... ادامه »
26
برگزاری اولین آزمون پایان ترم کاملا مجازی گروه آزفای دانشگاه الزهراء (س)
چکیده: مرکز آموزش زبان‌فارسی به غیر فارسی‌زبانان (آزفا) دانشگاه الزهراء (س) به تازگی اولین آزمون کاملاً مجازی خود را برای فارسی‌آموزان خارج از کشور با موفقیت برگزار کرد. این اولین بار است که آزمون پایان ترم آموزش زبان فارسی به صورت کاملاً مجازی و با در نظر گرفتن مقررات و استانداردهای لازم جهت برگزاری آزمون به صورت برخط توسط مدرسان گروه آزفا... ادامه »
25
نخستین نشست روسای مراکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه‌های کشور
چکیده: نخستین نشست روسای مراکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه‌های کشور به منظور هم‌افزایی و انتقال تجربیات و دستاورد‌های مراکز آموزش زبان‌فارسی به غیر فارسی‌زبانان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید. در این نشست که در تاریخ 22/04/96 برگزار گردید خانم دکتر خدیجه کریمی، رییس مرکز آزفای دانشگاه الزهراء (س) ب... ادامه »
15
کارگاه آموزش مجازی مرکز جامعه‌المصطفی در دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: پیرو تفاهم‌نامه همکاری با مرکز جامعه‌ المصطفی العالمیه و با هدف توسعه آموزش مجازی در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه الزهرا (س)، کارگاه یک روزه‌ای در تاریخ 1395/11/12 در دانشگاه الزهرا (س) برگزار گردید‌. در این کارگاه، جناب آقای سعیدنیا و سرکار خانم عبدالهی پارسا از مدرسان برجسته مرکز جامعه المصطفی حضور یافته و ضمن بیان توضیحاتی د... ادامه »
13
 حضور استاد فرانسوی خانم پروفسور کریستین میلار در دانشکده الهیات
چکیده: در روز دوشنبه 1395/11/11، مدیر مرکز آزفای دانشگاه الزهراء (س)، خانم دکتر کریمی، با دو تن از اعضای هیأت علمی دانشگاه استراسبورگ فرانسه که به دعوت دانشکده الهیات در دانشگاه الزهراء (س) حاضر شده بودند دیدار نمودند. خانم پروفسور کریستین میلار، استاد گروه مطالعات انسانی دانشگاه استراسبورگ، زمینه های موجود برای فارسی آموزی دانشجویان رشته‌های الهیات،... ادامه »
30
   دیدار جمعی از استادان دانشکده ادبیات با دکتر ویسنچی دوبروروکا
چکیده: در تاریخ 10/28/ 95 آقای دکتر ویسنچی دوبروروکا، استاد تاریخ و زبان فارسی میانه دانشگاه برازیلیا از کشور برزیل، مهمان دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا (س) بودند. در نشستی که با حضور ایشان و استادان گروه‌های مختلف دانشکده از جمله دکتر فریده حق‌بین و دکتر ماندانا نوربخش از گروه زبان‌‌شناسی، دکتر سهیلا صلاحی‌مقدم از گروه زبان و اد... ادامه »
29
نشست تخصصی با حضور عضو هیأت علمی دانشگاه هانکوک کره جنوبی در دانشکده ادبیات
چکیده: در تاریخ 95/10/25 آقای دکتر دال سونگ یو، استاد گروه فارسی دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک، واقع در سئول از قسمت‌های مختلف دانشگاه الزهراء (س) از جمله دانشکده ادبیات و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان (آزفا) بازدید کردند. ایشان که به دعوت دکتر کریمی، مدیر مرکز آزفا، به دانشگاه الزهراء (س) آمده بودند در جلسه مشترکی  با حضور... ادامه »
28
آغاز ثبت نام دوره‌های جدید مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان (مرکز آزفای دانشگاه الزهرا)
چکیده: مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه الزهراء (س) با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آماده آموزش زبان فارسی به اتباع خارجی ساکن ایران، خانواده و وابستگان سفرا و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف و سایر علاقه‌مندان می‌باشد. این آموزش توسط مدرسان زبده و باتجربه این مرکز و به دو شکل حضوری (برای بانوان) و مجازی (بر... ادامه »
18
دریافت مجوز فعالیت مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: مجوز فعالیت مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س) روز دوشنبه مورخ 1395/8/17 طی مراسمی که با حضور مسئولان دانشگاه الزهرا (س) و جمعی از مهمانان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اعطا گردید. این مراسم، با هدف تبیین قیام عاشورا برای دانشجویان غیرایرانی، در حضور دکتر صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان ... ادامه »
13
بازدید هیات دانشگاه سیدنی از دانشگاه الزهرا(س)
چکیده: هیاتی چهار نفره از مدیران دانشگاه سیدنی استرالیا صبح روز پنجشنبه 8 مهرماه 1395 با ریاست و مسئولان دانشگاه الزهرا ملاقات و گفتگو کردند. دانشگاه سیدنی قدیمی ترین دانشگاه استرالیا است که در حال حاضر با حدود 60 هزار دانشجو سومین دانشگاه برتر استرالیا محسوب می شود. تعداد 24 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه سیدنی را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشگ... ادامه »
11
بازدید هیات دانشگاه الزهرا از جامعه المصطفی العالمیه
چکیده: دکتر انسیه خزعلی رییس دانشگاه الزهرا به اتفاق دکتر ملوک خادمی اشکذری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاریهای علمی و بین المللی و دکتر خدیجه کریمی رییس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) در تاریخ ششم شهریورماه 1395 به دعوت جامعه المصطفی العالمیه از آن دانشگاه بازدید نمودند. در این بازدید تفاهم‌نامه همکاری آ... ادامه »
Page 1 of 2First   Previous   [1]  2  Next   Last