پنجشنبه، 8 آبان 1399          
    اخبار مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی
جستجو اخبار
اخبار مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 فروردین 1399
تهیه و انتشار مجله‌ی «پارسی‌نامه» در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا

  تهیه و انتشار مجله‌ی «پارسی‌نامه» در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا

امتیاز: Article Rating

مجله‌ی فرهنگی-ادبی «پارسی‌نامه» ویژه‌ی فارسی‌آموزان در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) تهیه و تدوین گردید و اولین شماره‌ی آن به چاپ رسید. این فصل‌نامه اولین نشریه‌‌ای است که در ایران به انتشار می‌رسد و مخاطب آن فقط فارسی‌آموزان خارجی هستند.

این مجله ویژگی‌هایی دارد که به شماری از آنها اشاره می‌گردد:

  • سطح‌بندیِ محتوا یکی از مشخصه‌های این نشریه است. مطالب در سه سطحِ مقدماتی، میانی و پیشرفته ارائه شده است تا همه‌ی فارسی‌آموزان بتوانند از آن بهره‌ی لازم را ببرند.
  • تنوع مطالب که مخاطبان را با فرهنگ ایران و زبان فارسی به‌خوبی آشنا سازد. این مطالب شاملِ ایران‌شناسی، شعر، داستان، اخبار، آشپزی، ورزش، سرگرمی و ... است. همچنین، معرفی کتاب و نرم‌افزارهایی که به فارسی‌آموزان کمک می‌کند تا با زبان و فرهنگ ایران آشنا شوند از بخش‌های دیگرِ این نشریه است.
  • یکی از بخش‌های این نشریه، بخشِ سرگرمی است که شاملِ جدول، چیستان و لطیفه است.
  • این مجله تعاملی است به این معنا که مخاطبان می‌توانند پاسخ‌های خود را در بخش سرگرمی یا تمرین‌ها به ایمیل مجله (parsiname.magazine@gmail.com) یا اینستاگرامِ مجله (parsiname.magazine) بفرستند. این بخش‌ها در مجله مشخص شده‌اند.  
  • تمرین‌های متنوعی برای آموزش زبان فارسی تهیه شده است. برای مثال در بخش دستور یا واژه ابتدا بخشی تدریس می‌شود و سپس تمرین‌های متناسب با درس آمده است تا به تثبیتِ محتوا کمک کند.
  • در این نشریه فارسی‌آموزان می‌توانند نوشته‌های خود را به ایمیل مجله ارسال کنند و آن را با اسم خود به چاپ برسانند. این قسمت با عنوانِ قلمِ فارسی‌آموزان، بخشِ ثابتِ نشریه خواهد بود.

این مجله به دو صورت چاپی و الکترونیک در اختیار فارسی‌آموزان قرار گرفته است. علاقمندان می‌توانند برای تهیه‌ی نسخه‌ی چاپی با مرکز آزفای دانشگاه الزهرا (س) تماس بگیرند و برای تهیه‌ی نسخه‌ی الکترونیک به سایت «طاقچه» مراجعه نمایند. شایانِ ذکر است که نسخه‌ی الکترونیک تنها از طریقِ نرم‌افزار طاقچه و روی تلفنِ همراه قابلِ خواندن است.

راهنمای تهیه نسخه‌ی الکترونیک در لینک زیر قابل دریافت است.

دریافت راهنمای استفاده از اپ طاقچه

تصاویر
  • تهیه و انتشار مجله‌ی «پارسی‌نامه» در مرکز آزفای دانشگاه الزهرا
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: